a
-تاسیس 1385 هجری خورشیدی.-

8:00 - 16:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

09131182334

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

توافق گمرک ایران و سازمان انرژی اتمی برای بومی‌سازی تولید ایکس‌ری کانتینری در کشور

شرکت بازرگانی زرین تجارت امید > اخبار  > توافق گمرک ایران و سازمان انرژی اتمی برای بومی‌سازی تولید ایکس‌ری کانتینری در کشور

توافق گمرک ایران و سازمان انرژی اتمی برای بومی‌سازی تولید ایکس‌ری کانتینری در کشور

۱۳۹۶/۵/۷ شنبه

تولید ایکس‌ری‌های نسل پیشرفته در سازمان انرژی اتمی با حمایت گمرک

گمرک ایران و سازمان انرژی اتمی توافق کردند تا ایکس‌ری‌های کانتینری نسل پیشرفته در داخل کشور بومی‌سازی و تولید شود….

به گزارش روابط عمومی گمرک ایران، این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که پیش از این گمرک ایران با هدف حمایت از تولید داخل سفارش طراحی و ساخت ۵ دستگاه ایکس‌ری کانتینری را به وزارت دفاع داده بود و قرار است این تعداد ایکس‌ری کانتینری در سال‌جاری تحویل گمرک ایران داده شود.
همزمان با این اقدام و در ادامه سیاست‌های حمایتی گمرک ایران از تولیدکنندگان داخلی، گمرک و سازمان انرژی اتمی برای بومی‌سازی تولید ایکس‌ری کانتینری نسل پیشرفته در داخل کشورمان توافق کردند و با امضای قراردادی تولید ایکس‌ری‌های نسل پیشرفته در سازمان انرژی اتمی با حمایت گمرک عملیاتی شده است.
این گزارش می‌افزاید؛ براساس بررسی‌های دفتر توسعه و تجهیز گمرک، دانشمندان سازمان انرژی اتمی کشورمان از توانمندی‌ها و قابلیت‌های بسیار بالایی در حوزه دانش طراحی و ساخت ایکس‌ری کانتینری برخوردارند و حتی قادرند تکنولوژی ساخت اشعه دستگاه‌های ایکس‌ری کانتینری که انحصارا در اختیار سه کشور آمریکا، آلمان و چین است را نیز بومی‌سازی نمایند.
گمرک ایران اعلام کرده که آمادگی کامل دارد تا از هر گونه برنامه و توانمندی سازمان انرژی اتمی برای تولید ایکس‌ری کانتینری به لحاظ مالی حمایت کند و در صورت تحویل سفارشات داده شده آماده است تعداد بیشتری از این دستگاه‌ها را برای ساخت و تولید در داخل کشور به سازمان انرژی اتمی سفارش دهد.
بنابراین گزارش پیش از این در راستای حمایت از تولید داخلی در خرید تجهیزات کنترلی پیشرفته از جمله ایکس‌ری کانتینری، ساخت ۵ دستگاه ایکس‌ری کامیونی به سفارش گمرک در وزارت دفاع عملیاتی شده بود.
گمرک ایران اعلام کرده که آمادگی دارد از هر سازمان یا بخش خصوصی که امکانات و توانمندی ساخت داخل دستگاه‌های ایکس‌ری را دارد، حمایت کند.
عقد قرارداد با وزارت دفاع برای ساخت ۵ دستگاه ایکس‌ری کانتینری و قرارداد تفاهم‌نامه همکاری برای تولید دستگاه‌های ایکس‌ری کانتینری با سازمان انرژی اتمی نشان‌دهنده این است که مسئولان گمرک ایران عزم جدی و همه‌جانبه در حمایت از تولیدکنندگان داخلی ایکس‌ری دارند.
هم‌اکنون بزرگ‌ترین پروژه گمرکی ایران تحت عنوان‌ سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی با حمایت گمرک ایران به دست توانمند دانش‌پژوهان داخلی طراحی و به بهره‌برداری رسیده و در گمرکات سراسر کشور در حال سرویس‌دهی است که بسیار پیشرفته‌تر از نمونه‌های خارجی بوده و به دفعات پروژه گمرک الکترونیک در ایران مورد تحسین و تمجید سازمان‌های بین‌المللی ازجمله سازمان جهانی گمرک قرار گرفته است.