a
-تاسیس 1385 هجری خورشیدی.-

8:00 - 16:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

09131182334

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

بیل گیتس، پُل‌آلن و دیگران … چه شدند؟!

شرکت بازرگانی زرین تجارت امید > تازه ها  > بیل گیتس، پُل‌آلن و دیگران … چه شدند؟!

بیل گیتس، پُل‌آلن و دیگران … چه شدند؟!

بیشتر ما با زندگی بیل گیتس و پل آلن دو جوانی که در شکل گیری مایکروسافت نقشی اساسی داشتند، آشنا هستیم اما شاید در مورد سایر کارمندان این شرکت که در ابتدای شکل‌گیری مایکروسافت حضور داشتند اطلاعات چندانی نداشته باشیم. در این مطلب به سرگذشت اولین کارمندان مایکروسافت می‌پردازیم. باماهمراه باشید.

بیل گیتس

بیل گیتس شرکت مایکروسافت را تأسیس و آن را به یکی از با ارزش‌ترین شرکت‌های جهان در عرصه‌ی تکنولوژی تبدیل کرد. در طول این مسیر، او ثروت زیادی به دست آورد و در حال حاضر با همسرش ملیندا گیتس در بنیاد خود مشغول انجام امور خیرخواهانه هستند.

آندریا لوئیس

آندریا لوئیس نویسند‌ه‌ی فنی مایکروسافت و وظیفه‌‌اش نوشتن اسناد‌ی بود که در خصوص نحوه‌ی استفاده و کاربرد نرم‌افزار‌های ساخته‌شده توسط مایکروسافت، توضیحاتی را برای کاربران و مردم ارائه می‌کرد. او در سال ۱۹۸۳ از مایکروسافت جدا شد و به‌عنوان یک نویسنده و روزنامه‌نگار مستقل شروع به فعالیت کرد.

ماریا وود

ماریا وود حسابدار مایکروسافت بود و بعد از دو سال همکاری خود را با این شرکت قطع کرد و از آن‌ها به دلیل وجود تبعیض جنسیتی، شکایت کرد و مایکروسافت مجبور شد ماجرا را حل و فصل کند. از آن به بعد او به پرورش کودکان خود و شرکت در امور خیرخواهانه پرداخت.

پل آلن

بعد از بیل گیتس، پل آلن مشهور‌ترین فرد مایکروسافت است. آلن، یکی از بنیان‌گذاران و مؤسسان مایکروسافت، بر اساس اعلام مجله‌ی فوربز، بیست و یکمین فرد ثروتمند دنیا است. او مالک تیم بسکتبال پورتلند تریل بلیزرز، تیم فوتبال Seattle Seahawks و همچنین مالک یکی از بزرگ‌ترین قایق‌های بادبانی جهان است.

باب اُریر

باب اُریر یکی از مسن‌ترین کارمندان مایکروسافت در زمان تأسیس این شرکت بود. او در مایکروسافت به‌عنوان یک ریاضیدان به بازنویسی کد‌هایDOS به‌منظور اجرا روی کامپیوتر‌های IBM می‌پرداخت. در سال ۱۹۸۳۳ شرکت را ترک و به زادگاهش تگزاس نقل مکان کرد و به گاوداری مشغول شد. اُریر به‌عنوان یکی از اعضا‌ء هیئت مدیره‌ی چند شرکت تجاری محلی مشغول فعالیت است.

باب گرینبرگ

باب گرینبرگ پس از اقداماتی که برای ایجاد یک نسخه‌ی جدید از زبان بیسیک انجام داد، مایکروسافت را در سال ۱۹۸۱ ترک کرد. هنگامی که او از شرکت رفت تمام تلاش خود را برای کمک به شرکت خانوادگی خود، Coleco انجام داد. این شرکت که در زمینه‌ی تولید عروسک‌های Cabbage Patch Kid فعالیت دارد، در آن سال‌ها توانست محبوبیت بسیاری به دست آورد.

مارک مک دونالد

مارک مک دونالد اولین کارمندی بود که از مایکروسافت حقوق ماهانه دریافت می‌کرد. او این شرکت را در سال ۱۹۶۴ ترک کرد، زیرا موافق گسترش و توسعه‌ی شرکت نبود. پس از ترک مایکروسافت، او به یکی دیگر از شرکت‌های پل آلن با نام Asymetrix رفت. مدتی بعد او به شرکت نرم‌افزاری سیاتل، دیزاین اینتلیجنس رفت که در سال ۲۰۰۰۰ توسط مایکروسافت ایجاد شده بود.

گوردون لیتوین

سابقه همکاری گوردون با مایکروسافت بیش‌ از سایر کارمندان است (البته بعد از بیل گیتس). او برنامه‌نویس مایکروسافت بود و بر اثر سختی کار و فشار‌های کاری فراوان تصمیم گرفت مدتی استراحت کند و به همین دلیل همکاری خود را با مایکروسافت قطع کند. او در آریزونا یک مزرعه دارد و از فعالان عرضه‌ی محیط زیست است.

استیو وود

استیو وود در سال ۱۹۸۰ مایکروسافت را ترک کرد اما همکاری خود را با پل آلن در چند شرکت دیگر ادامه داد. در سال ۱۹۹۶ او یک شرکت پیام‌رسان سیار با نام Wireless Services Corp  تأسیس کرد که بعد‌ها به SinglePoint تغییر نام داد و هم‌اکنون ریاست شرکت را بر عهده دارد.

باب والاس

این‌طور که از شواهد پیدا است، باب والاس یکی از اولین کارمندان مایکروسافت بود. پس از ترک مایکروسافت، او وقت و سرمایه‌ی خود را صرف تحقیق روی دارو‌های روان‌گردان کرد. علاوه بر آن، شرکت نرم‌افزاری با نام Quicksoft را نیز تأسیس کرد. او در سال ۲۰۰۲۲ بر اثر بیماری ذات‌الریه درگذشت.

جیم لین

جیم لین، مدیریت پروژه‌های مایکروسافت را بر عهده داشت و در سال ۱۹۸۵ از این شرکت رفت. او بارها اعلام کرده است که «مایکروسافت مرا تحت تأثیر قرار داد». او پس از قطع همکاری با مایکروسافت شرکت نرم‌افزاری خود را تأسیس کرد.