a
-تاسیس 1385 هجری خورشیدی.-

8:00 - 16:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

09131182334

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

به تفکیک های جنسیتی اعتقادی ندارم

شرکت بازرگانی زرین تجارت امید > تازه ها  > به تفکیک های جنسیتی اعتقادی ندارم

به تفکیک های جنسیتی اعتقادی ندارم

گفت و گو با یک وارد کننده موفق:به تفکیک های جنسیتی اعتقادی ندارم

رای کسی که ترس را باور ندارد. موفقیت، می شود سکوی پرتاب او به سمت پله های ترقی و آسمان پیشرفت. شیوا گیوه چیان از آن دست آدم های دهه پنجاه است که توانسته با تلاش و کوشش سهم خود را از دنیای زنانه اش در واردات کالاها بگیرد. او متولد ۱۳۵۵ است و در خانواده ای به دنیا آمده که از ابتدا با تولید و صنعت دست و پنجه نرم می کرده

برای کسی که ترس را باور ندارد. موفقیت، می شود سکوی پرتاب او به سمت پله های ترقی و آسمان پیشرفت. شیوا گیوه چیان از آن دست آدم های دهه پنجاه است که توانسته با تلاش و کوشش سهم خود را از دنیای زنانه اش در واردات کالاها بگیرد. او متولد ۱۳۵۵ است و در خانواده ای به دنیا آمده که از ابتدا با تولید و صنعت دست و پنجه نرم می کرده و او به عنوان فرزند آخر خانواده، به قول خودش از زمانی که چشم باز کرده، پدرش را درگیر کار و تولید و علاقمند به کارآفرینی دیده است:« از بچگی خودم را ملزم به این می دانستم که باید کار کنم و تربیت من جوری بود که فرقی میان دختر و پسر نبود بعد از اینکه تحصیلات دانشگاهی را تمام کردم و تجربه کاریم را نه برای رفع نیاز مالی، بلکه چون کار کردن انسان را زنده و پویا نگه می دارد مشغول کار شدم، البته در این اثنا همسرم هم پشتیبانم بود. در حال حاضر دو مدرک کارشناسی در رشته مهندسی کامپیوتر و رشته حسابداری دارم و همچنین مطالعات زیادی هم در رابطه با مدیریت فروش و بازاریابی و بازرگانی داشته ام و به مدت ۵ سال است که در کار واردات فعالیت می کنم».گفت و گوی زیر را با این بانوی وارد کننده بخوانید:

چه شد که تبدیل به یک وارد کننده شدید؟

 من با یک سرمایه ای که شاید می توانستم آن را پس انداز کنم یا ماشین بهتری بخرم شروع کردم و ترجیح دادم که به سرمایه ام را به بازار کار بیاورم.

از این نترسیدید که ممکن است سرمایه شما از دست برود ؟

خب قطعا یکی از دیدگاه هایم این بود که سرمایه ام ممکن است از دست برود یا چند برابر شود، احتمال هر اتفاقی را می دادم، اما نترسیدم و در ذهنم این بود که ممکن است به صفر برسم وبرایم اهمیت نداشت که این اتفاقات بیافتد به این خاطر که به نظر من هر فردی باید به فکر اقتصاد کشورش باشد، من هم به نوبه خود دوست داشتم که به تولید فکر کنم و معتقدم که ما باید از وابستگی به صنعت نفت خارج شویم و به یک خودساختگی برسیم، البته تا زمانی که واحدهای صنعتی ما حمایت نشوند و از قابلیت هایی مثل گردشگری و پتانسیل های زیادی که در کشور داریم، استفاده نکنیم، موفق نخواهیم شد. اکنون وقت آن است که روی تولیدات داخلی کار کنیم و این مستلزم این است که مردم خودشان را باور کنند و دوست داشته باشند که به پیشرفت برسند، ما نسبت به قبل از انقلاب توانسته ایم به جایگاه های خیلی خوبی برسیم و این نشان می دهد که واقعا لایق بهترین ها هستیم.

فعالیت شما در زمینه واردات به هر حال یک فعالیت مردانه به شمار می رود که کار سختی برای یک زن به شمار می رود و یا حداقل در عرف جامعه ما به این شکل جا افتاده است، آیا برای شما به عنوان مدیرعامل یک شرکت وارداتی سخت نیست؟

به نظر من این جنسیت نیست که تعیین می کند تا چه حد وارد بازار کار شوید و چقدرتواناییهایتان را قبول دارند، البته هر موفقیتی با چالش همراه است و تمام آدم های موفق دنیا بدون شکست نبوده اند و همیشه مشکلات بوده و هست. اینکه از مشکلات نترسیم رمز موفقیت است و بزرگترین مانع، ترس از شکست است. به نظر من اگر اعتقاد داشته باشیم که شکست تلخ نیست راهی را نشان می دهد که راه اشتباه است و راه را به ما نشان می دهد و می توانیم با هر شکست راه دیگری را انتخاب کنیم اعتقادی که برخی از زن ها و مردها دارند این است که زن باید در آشپزخانه باشد. به نظر من ترس از شکست است که این مسائل را باعث می شود اما من ترجیح می دهم از شکست هایم موفقیت بسازم.

رمز موفقیت شما ؟

یکی از عوامل عشق به کارم است و این خیلی مهم است توکلی که به نیروی مثبت و ایمان به خدا دارم و انرژی مثبتی که همیشه با من هست و می دانم که در حد توانایی یک مخلوق و اشرف مخلوقات، می توانم بهترین باشم، در عین حال پشتکار خیلی مهم است و هر آنچه توانم هست تلاش می کنم که بهترین باشم. به نظر من همین که یاس را از خودت دور کنی در موفقیتت تاثیر دارد .

آیا بین کار بیرون شما با نقش شما در خانه تضاد و تناقضی ایجاد نمی شود ؟

ببینید من به عنوان یک زن، اکنون چند نقش را ایفا می کنم، نقش یک مدیر، یک مادر، یک همسر و یک فرزند وتمامی این نقش ها را باید به بهترین نحو ایفا کنم به نظر من وقتی نظم و زمانبندی توامان باهم باشد کارها با نظم و راحتی و آسودگی بهتری انجام می شود و به همین خاطر به خاطر مسائل جزئی که پیش می آید نگران و ناراحت نمی شوم و ترجیح می دهم در هر جایگاهی که هستم با آن کنار بیایم و وظیفه ام را به نحو احسن انجام دهم.

در این مسیر برای رسیدن به ایده هایتان با مانع روبرو نشدید؟

قطعا با موانعی روبرو شدم که باعث عقب افتادگی در زمان رسیدن به آنچه می خواستم شده اما به هر حال باید راهکاری پیدا کنیم که عملی باشد و منطقی تا بتوانیم هر سدی را از سر راه برداریم.

آیا تا به حال به ناامیدی هم رسیده اید؟

کلا یکی از راه های رسیدن من به این جایگاه دوری از یاس بود و به همین دلیل هیچوقت دچار ناامیدی نشدم و پشتکار و تلاش را چاشنی کارم کردم.

به نظر شما موانعی که برای زنان در بازار کارایجاد می شود چیست؟

ببینید من به تفکیک های جنسیتی اعتقادی ندارم و معتقدم که زن و مرد هر کدام می توانند در کنار هم و یا جدای از هم با توجه به تواناییهایی که دارند کار و فعالیت انجام دهند، به نظر من زنان خودشان باید از حق و حقوق خود آگاه بوده و حقشان را از جامعه بگیرند. در کسب و کار، مرد و زنی معنی ندارد، چه بسا که خیلی از مردان هم با مشکلات جدی در بازار کار روبرو هستند .

به عنوان مدیر عامل زن، کارمندانتان را زن انتخاب می کنید یا مرد؟

خب من اعتقاد دارم که زنان با انگیزه و پشتکار بیشتری کار می کنند، ولی همانطور که گفتم به قابلیت های هر فرد، فرای از جنسیت اهمیت می دهم.

افق آینده کاریتان را چطور می بینید؟

من معتقدم که در موفقیت نباید قانع باشید و به یک سطح از موفقیت که رسیدید همه چیز را رها کنید، این اشتباه است. پیشرفت در کار یعنی از هر قله ای که می توانی بالاتر بروی. انسان توانایی فوق العاده ای دارد و ایمان، پشتکار و تلاش و دانش، مربوط به هر رشته ای بی انتها است.کار من چیزی نیست که یکجا من را متوقف کند، من در کار واردات هستم و هدفم خدمت به مردم است و این بهترین خدمت نیست، دوست دارم اقتصاد کشورم پیشرفت کند و مسیرها را برای رسیدن به این هدف هموار می کنم.

اگر بخواهید همین حالا یک آرزو کنید چه آرزویی دارید؟

در حال حاضر تنها مشغله فکری من مسائلی است که در دنیای اطرافم اتفاق می افتد،به کشته شدن آدم های مظلوم و کشورهایی که دچار جنگ هستند و کشته شدن کودکان بی گناه فکرمی کنم و تنها آرزوی اکنون من صلح برای همه جهان است.