a
-تاسیس 1385 هجری خورشیدی.-

8:00 - 16:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

09131182334

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست

دردسرهای نظام ارزی مبهم برای تجار شناسنامه‌دار

به گزارش اخبار تجارت به نقل از مهرفرهاد احتشام‌زاد ، ضمن اشاره به مشکلات پیش روی تجار شناسنامه‌دار به خصوص در مورد نظام ارزی مبهم گفت: کسب و کار در حوزه تجارت خارجی برای بخش‌خصوصی، بسیار دشوار، پرتنش و طاقت فرسا شده و متاسفانه شدت این موضوع با افزایش نرخ ارز در چند ماه اخیر، مضاعف شده است.

وی ادامه داد: واقعیت این است که نوسانات نرخ ارز، نه تنها ممکن است تمام دارایی تجار را تحت شعاع قرار دهد، بلکه می تواند سرنوشت بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی را دگرگون کند.

به گفته رئیس فدراسیون واردات، در حال حاضر، با افزایش نرخ ارز آزاد و مبادله ای که در بازار  اتفاق افتاده، مبلغ ریالی که تجار بابت دیون ارزی خود باید به بانک‌ها پرداخت کرده و هزینه ای که باید برای حقوق و ‌عوارض دولتی بپردازند، افزایش پیدا کرده و اگر این افزایش نرخ، از حد فعلی هم بیشتر شود، حتی ممکن است از سودی که بابت معاملات پیش بینی می کردند هم، سبقت بگیرد.
احتشام زاد اضافه ‌کرد: البته موضوع نوسانات نرخ ارز، در ادوار گذشته هم وجود داشته ولی موضوع اساسی این است که پتانسیل و ذخیره انرژی بنگاه ها در دوره های قبلی، مصرف شده و فرصتی برای تجدید قوا نیز پیش نیامده است و بهمین جهت بسیاری از بنگاه های بخش خصوصی شکننده و بی بنیه شده اند و از این رو است که ضرورت پشتیبانی لازم از سوی دولت، بیش از گذشته احساس می شود.

وی با اشاره به ارتباط مستقیم تولید داخل با واردات ادامه داد: با توجه به اینکه نزدیک به ۸۵ درصد واردات، ترکیبی از کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی است که در خطوط تولید استفاده می شوند، باید اذعان کرد که این افزایش نرخ ارز، مستقیم بر تولید ملی و حتی توان صادراتی کشور هم اثرگذار است و موجب افزایش قیمت تمام شده کالاهای تولید داخل نیز می شود.

احتشام زاد افزود: رونق بیش از پیش قاچاق و فعالیت های اقتصادی غیر شفاف و زیرپله ای نیز از دیگر عوارضی است که استمرار وضعیت فعلی بر بازار تحمیل خواهد کرد که با سرفصل های برنامه توسعه اقتصادی کشور منافات دارد؛ البته در شرایط حاضر، بنگاه های اقتصادی از دولت توقعاتی دارند که توجه به آن ها می تواند فضای کسب و کار را از وضعیت دلزده امروز رهایی بخشد.

وی ادامه داد: اولین توقع این است که دولت حداقل با کاهش بروکراسی کند اداری و حذف مقررات زائد و سایر موانع پیش روی وارد کننده قانونی، از تجارت قانونی و شناسنامه دار حمایت کند، نه اینکه هر روز گرفتاری های تجار صد افزون شود. دوم اینکه در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و برنامه‌ ششم توسعه، در خصوص برنامه ها و سیاست های ارزی آینده و سایر تصمیمات مرتبط با واردکنندگان، پیش آگهی داده و این حق طبیعی اطلاع پیش از اجرای شبانه را از تجار سلب نکند.

رئیس فدراسیون واردات معتقد است که دولت باید با اقدام عملی در خصوص اجرای ماده های ۲ و ۳ قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار، در زمان تدوین استراتژی‌های خود نظر تشکل‌های مرتبط را نیز اخذ کند تا مجموعه تجربیات شکل گرفته در انجمن ها به بدنه دولت انتقال پیدا کند.

به تفکیک های جنسیتی اعتقادی ندارم

گفت و گو با یک وارد کننده موفق:به تفکیک های جنسیتی اعتقادی ندارم

رای کسی که ترس را باور ندارد. موفقیت، می شود سکوی پرتاب او به سمت پله های ترقی و آسمان پیشرفت. شیوا گیوه چیان از آن دست آدم های دهه پنجاه است که توانسته با تلاش و کوشش سهم خود را از دنیای زنانه اش در واردات کالاها بگیرد. او متولد ۱۳۵۵ است و در خانواده ای به دنیا آمده که از ابتدا با تولید و صنعت دست و پنجه نرم می کرده

برای کسی که ترس را باور ندارد. موفقیت، می شود سکوی پرتاب او به سمت پله های ترقی و آسمان پیشرفت. شیوا گیوه چیان از آن دست آدم های دهه پنجاه است که توانسته با تلاش و کوشش سهم خود را از دنیای زنانه اش در واردات کالاها بگیرد. او متولد ۱۳۵۵ است و در خانواده ای به دنیا آمده که از ابتدا با تولید و صنعت دست و پنجه نرم می کرده و او به عنوان فرزند آخر خانواده، به قول خودش از زمانی که چشم باز کرده، پدرش را درگیر کار و تولید و علاقمند به کارآفرینی دیده است:« از بچگی خودم را ملزم به این می دانستم که باید کار کنم و تربیت من جوری بود که فرقی میان دختر و پسر نبود بعد از اینکه تحصیلات دانشگاهی را تمام کردم و تجربه کاریم را نه برای رفع نیاز مالی، بلکه چون کار کردن انسان را زنده و پویا نگه می دارد مشغول کار شدم، البته در این اثنا همسرم هم پشتیبانم بود. در حال حاضر دو مدرک کارشناسی در رشته مهندسی کامپیوتر و رشته حسابداری دارم و همچنین مطالعات زیادی هم در رابطه با مدیریت فروش و بازاریابی و بازرگانی داشته ام و به مدت ۵ سال است که در کار واردات فعالیت می کنم».گفت و گوی زیر را با این بانوی وارد کننده بخوانید:

چه شد که تبدیل به یک وارد کننده شدید؟

 من با یک سرمایه ای که شاید می توانستم آن را پس انداز کنم یا ماشین بهتری بخرم شروع کردم و ترجیح دادم که به سرمایه ام را به بازار کار بیاورم.

از این نترسیدید که ممکن است سرمایه شما از دست برود ؟

خب قطعا یکی از دیدگاه هایم این بود که سرمایه ام ممکن است از دست برود یا چند برابر شود، احتمال هر اتفاقی را می دادم، اما نترسیدم و در ذهنم این بود که ممکن است به صفر برسم وبرایم اهمیت نداشت که این اتفاقات بیافتد به این خاطر که به نظر من هر فردی باید به فکر اقتصاد کشورش باشد، من هم به نوبه خود دوست داشتم که به تولید فکر کنم و معتقدم که ما باید از وابستگی به صنعت نفت خارج شویم و به یک خودساختگی برسیم، البته تا زمانی که واحدهای صنعتی ما حمایت نشوند و از قابلیت هایی مثل گردشگری و پتانسیل های زیادی که در کشور داریم، استفاده نکنیم، موفق نخواهیم شد. اکنون وقت آن است که روی تولیدات داخلی کار کنیم و این مستلزم این است که مردم خودشان را باور کنند و دوست داشته باشند که به پیشرفت برسند، ما نسبت به قبل از انقلاب توانسته ایم به جایگاه های خیلی خوبی برسیم و این نشان می دهد که واقعا لایق بهترین ها هستیم.

فعالیت شما در زمینه واردات به هر حال یک فعالیت مردانه به شمار می رود که کار سختی برای یک زن به شمار می رود و یا حداقل در عرف جامعه ما به این شکل جا افتاده است، آیا برای شما به عنوان مدیرعامل یک شرکت وارداتی سخت نیست؟

به نظر من این جنسیت نیست که تعیین می کند تا چه حد وارد بازار کار شوید و چقدرتواناییهایتان را قبول دارند، البته هر موفقیتی با چالش همراه است و تمام آدم های موفق دنیا بدون شکست نبوده اند و همیشه مشکلات بوده و هست. اینکه از مشکلات نترسیم رمز موفقیت است و بزرگترین مانع، ترس از شکست است. به نظر من اگر اعتقاد داشته باشیم که شکست تلخ نیست راهی را نشان می دهد که راه اشتباه است و راه را به ما نشان می دهد و می توانیم با هر شکست راه دیگری را انتخاب کنیم اعتقادی که برخی از زن ها و مردها دارند این است که زن باید در آشپزخانه باشد. به نظر من ترس از شکست است که این مسائل را باعث می شود اما من ترجیح می دهم از شکست هایم موفقیت بسازم.

رمز موفقیت شما ؟

یکی از عوامل عشق به کارم است و این خیلی مهم است توکلی که به نیروی مثبت و ایمان به خدا دارم و انرژی مثبتی که همیشه با من هست و می دانم که در حد توانایی یک مخلوق و اشرف مخلوقات، می توانم بهترین باشم، در عین حال پشتکار خیلی مهم است و هر آنچه توانم هست تلاش می کنم که بهترین باشم. به نظر من همین که یاس را از خودت دور کنی در موفقیتت تاثیر دارد .

آیا بین کار بیرون شما با نقش شما در خانه تضاد و تناقضی ایجاد نمی شود ؟

ببینید من به عنوان یک زن، اکنون چند نقش را ایفا می کنم، نقش یک مدیر، یک مادر، یک همسر و یک فرزند وتمامی این نقش ها را باید به بهترین نحو ایفا کنم به نظر من وقتی نظم و زمانبندی توامان باهم باشد کارها با نظم و راحتی و آسودگی بهتری انجام می شود و به همین خاطر به خاطر مسائل جزئی که پیش می آید نگران و ناراحت نمی شوم و ترجیح می دهم در هر جایگاهی که هستم با آن کنار بیایم و وظیفه ام را به نحو احسن انجام دهم.

در این مسیر برای رسیدن به ایده هایتان با مانع روبرو نشدید؟

قطعا با موانعی روبرو شدم که باعث عقب افتادگی در زمان رسیدن به آنچه می خواستم شده اما به هر حال باید راهکاری پیدا کنیم که عملی باشد و منطقی تا بتوانیم هر سدی را از سر راه برداریم.

آیا تا به حال به ناامیدی هم رسیده اید؟

کلا یکی از راه های رسیدن من به این جایگاه دوری از یاس بود و به همین دلیل هیچوقت دچار ناامیدی نشدم و پشتکار و تلاش را چاشنی کارم کردم.

به نظر شما موانعی که برای زنان در بازار کارایجاد می شود چیست؟

ببینید من به تفکیک های جنسیتی اعتقادی ندارم و معتقدم که زن و مرد هر کدام می توانند در کنار هم و یا جدای از هم با توجه به تواناییهایی که دارند کار و فعالیت انجام دهند، به نظر من زنان خودشان باید از حق و حقوق خود آگاه بوده و حقشان را از جامعه بگیرند. در کسب و کار، مرد و زنی معنی ندارد، چه بسا که خیلی از مردان هم با مشکلات جدی در بازار کار روبرو هستند .

به عنوان مدیر عامل زن، کارمندانتان را زن انتخاب می کنید یا مرد؟

خب من اعتقاد دارم که زنان با انگیزه و پشتکار بیشتری کار می کنند، ولی همانطور که گفتم به قابلیت های هر فرد، فرای از جنسیت اهمیت می دهم.

افق آینده کاریتان را چطور می بینید؟

من معتقدم که در موفقیت نباید قانع باشید و به یک سطح از موفقیت که رسیدید همه چیز را رها کنید، این اشتباه است. پیشرفت در کار یعنی از هر قله ای که می توانی بالاتر بروی. انسان توانایی فوق العاده ای دارد و ایمان، پشتکار و تلاش و دانش، مربوط به هر رشته ای بی انتها است.کار من چیزی نیست که یکجا من را متوقف کند، من در کار واردات هستم و هدفم خدمت به مردم است و این بهترین خدمت نیست، دوست دارم اقتصاد کشورم پیشرفت کند و مسیرها را برای رسیدن به این هدف هموار می کنم.

اگر بخواهید همین حالا یک آرزو کنید چه آرزویی دارید؟

در حال حاضر تنها مشغله فکری من مسائلی است که در دنیای اطرافم اتفاق می افتد،به کشته شدن آدم های مظلوم و کشورهایی که دچار جنگ هستند و کشته شدن کودکان بی گناه فکرمی کنم و تنها آرزوی اکنون من صلح برای همه جهان است.

نفوذ به ناخودآگاه مشتریان، رمز موفقیت در فروش

امرزه علم بازاریابی همانند بسیاری از علوم نوین، بسیار توسعه یافته و مبانی جدیدی به آن اضافه شده است که به دلیل رقابتی بودن اغلب بازارها، موفقیت یا عدم موفقیت در رقابت بازاریابی می تواند تا میزان زیادی موفقیت یا شکست یک کسب و کار را تعیین نماید.

امرزه علم بازاریابی همانند بسیاری از علوم نوین، بسیار توسعه یافته و مبانی جدیدی به آن اضافه شده است که به دلیل رقابتی بودن اغلب بازارها، موفقیت یا عدم موفقیت در رقابت بازاریابی می تواند تا میزان زیادی موفقیت یا شکست یک کسب و کار را تعیین نماید. بازایابی نوین از روش ها  و بخش های مختلفی برخوردار است که از مهمترین آنها می توان به بازاریابی حسی، عصبی، محتوایی، چریکی، الکترونیک و بین الملل اشاره کرد. در بازاریابی های نسل جدید، مشتری از حق انتخاب بیشتری برخوردار است، زیرا به دلیل تنوع محصولات و خدمات و همچنین رقابتی بودن بازارهای مختلف، به انتخاب هایی دست می زند که در مورد آن دارای اطلاعات کافی است.

همان گونه که عنوان شد، بازاریابی در گذر زمان به رشد و توسعه قابل توجهی دست یافت و به تدریج شاهد ظهور نسخه های متنوعی از بازاریابی درفضای رقابتی کسب و کار بودیم.  ابتدایی ترین نسخه بازاریابی، فروش بوده ومتاسفانه کماکان در کشور ما در همین نسخه قرار داریم. اما در دنیا نسخه دوم بازاریابی، بازاریابی مشتری گرا است که قرار است در کنار فروش و رفع نیاز مشتری، رضایت خاطر وی را کسب نماییم و این مساله ای بسیار مهم و تاثیر گذار خواهد بود. نسخه بعدی، بازاریابی ارزش محور است و هدف از این نوع بازاریابی ایجاد مکان بهتر برای زندگی است یعنی باید به مشتری فهماند که جنس خریداری شده به او، در بهبود زندگی وی تاثیر گذار خواهد بود. نسخه های بعدی بازاریابی نیز شامل  بازاریابی های ارزش مدارو ارزش پیشنهادی است.

در دنیای امروزی، هزینه ها بسیار اهمیت داشته و یکی از شاخص های مهم در بازاریابی نوین، میزان اعتبار و کیف پول مشتری است و بدیهی است باید  سهم ما از این کیف مورد سنجش قرار گیرد و مشتری ها براساس میزان هزینه ای که برای خرید محصول صرف خواهند کرد، دسته بندی می شوند. ایجاد سامانه اطلاعات مشتری، سنجش هزینه جلب مشتری، معیارهای فعالیت مشتری، میانگین زمان خرید مشتری، ضریب حفظ و رویگردانی مشتری، میزان بقا و طول عمر وی و معیارهای فعال بودن مشتری از دیگر فاکتورهای اساسی در بازاریابی نوین است که به منظور موفقیت در بازاریابی و تحقق اهداف هر سازمان تجاری، اندازه گیری و استفاده از اطلاعات فوق بسیار مهم و تاثیر گذار خواهد بود. در فضای کسب کار مدرن امروز، میزان توان بازاریابی و استفاده از داده ها و اطلاعات مشتری بصورت هدفمند می توان در حیات یا مرگ کسب و کار هر شرکت تاثیر گذار بوده و بخش عمده ای از رقابت عرضه کنندگان مختلف، علاوه بر کیفیت کالا ها و خدمات ارایه شده در بازار، رقابت بازاریابی است.

  در گام اول بازاریابی لازم است مشتری را از وجود خود آگاه نماییم. بنابراین معرفی خود و محصول باید در اولین سطح از بازاریابی با جدیت مد نظر قرار گیرد. در مرحله بعد باید به جذب، فعال کردن و ایجاد خرید مستمر، نگهداری و حفظ مشتری، ارایه خدمات گران تر و خرید با حجم بالاتر  پرداخته و در نهایت به ایجاد برنامه بازاریابی از طریق مشتریان قدیمی بپردازیم. یکی از مهمترین ویژگی های بازاریابی نوین، توجه به  تصمیم گیری مشتری با ذهن شناختی و هیجانی خود، وجود تعاملی دو سویه میان شرکت و مشتری، جلب رضایت مشتری با شناسایی آنها از طریق تجربه محصول و تجربه ارزش کالا یا خدمت توسط مشتری  است؛ بنابراین مهمترین  رمز موفقیت در فروش، نفوذ به ناخودآگاه مشتریان است. بدون شک معرفی محصول و تبلیغات یکی از ابتدایی ترین روش های بازاریابی در بازاریابی مدرن و سنتی است اما قوانین بسیاری وجود  که در تبلیغات رعایت آنها ضروری است، بعنوان مثال دیده شدن بیشترتصاویر از سمت چپ، بهتر خوانده شدن متن ها از سمت راست، قرار گرفتن لوگو در سمت راست و پایین و اینکه حرکات مورب  واز چپ به راست، بیشتر درگیری ذهنی در مخاطب  ایجاد می کنند، از جمله نکاتی است که باید به شدت در تبلیغات مورد توجه قرار گیرد. تبلیغات روش های مختلفی دارد اما تجربه نشان داد که تبلیغات احساسی بیشتر دیده شده و می تواند به موفقیت در بازاریابی و فروش محصولات هر شرکت منجر شود، زیرا عمدتا ایجاد احساس خوشایند، بیش از میزان منافع برای انسان ها اهمیت دارد. بنا براین با  مدیریت مناسب و کنترل عواطف و احساسات مشتریان خود،  می توان به سطح مطلوبی از بازاریابی و فروش محول دست یافت.

علاوه بر موارد فوق، نکته بسیاری که امروزه باید در بازاریابی مورد توجه قرار گیرد، ضرورت و اهمیت بسته بندی مناسب محصولات است؛ در بسته بندی محصولات، شناسایی سیستم احساسی غالب در بین خریداران هدف، از اهمیت  بسیارزیادی برخوردار است چرا که این سیستم ها مشخص می کند که یک محصول از بین دهها محصول انتخاب شود. باید توجه نماییم که بسته بندی غیر معمول واکنش بیشتری را نسبت به بسته بندی معمول ایجاد می کند.

علاوه بر بسته بندی، برند سازی(Branding) یکی دیگر از عواملی است که باید در بازاریابی نویم مورد توجه قرار گیرد. متاسفانه در کشور در بسیاری موارد، برند سازی مورد غفلت قرار می گیرد تا آنجا که در اغلب شرکت ها، مدیر منابع انسانی همان مدیر برند است.  سیر تحول تاریخی چارچوب های فکری کسب و کار شامل ۱- تولید ۲- فروش ۳-بازاریابی و برند سازی است.  دردوره ای تولید کننده هر چه که تولید می کرد، مشتری خود را داشت ولی زمانی که تعداد تولید کنندگان زیاد و فضا رقابتی شد، مدیران به فکر طراحی محصولات جدید و رقابت با محصولات تولید کنندگان دیگر افتادند. بعد از این دوره چارچوب بعدی یعنی بازاریابی ایجاد شد و بعد از آن نیز بحث برند سازی مطرح گردید. بازاریابی پیش نیاز فروش است و در بحث مدیریت، فروش از درون شرکت آغاز می شود اما در نگاه بازاریابی، شروع حرکت از خود بازار است. در صنایع مدرن امروزی، مقوله ای به نام برند سازی بسیارمطرح است، تا آنجا که یکی از مهم ترین سرمایه های هرسازمانی، برند آن است و در پارادایم برند سازی اتفاقی می افتد که بسیاری از شرکت ها، کارخانه نداشته و  تولید خود را برون سپاری می کنند مانند برند «RED BULL». در پارادایم بازار، در مورد محصول زیاد صحبت نشده و آنچه به مشتری عرضه می شود، VALUE  یا ارزش است. در تفاوت محصول با ارزش می توان گفت که ارزش نسبت مزایا به هزینه هاست و کلمه بزرگی در رأس ارزش نهفته است به نام نسبت. اما محصول یک مفهوم مطلق است و ارزش درک شده نیز عبارتست از ارزیابی مشتری های هدف از مزایا و هزینه های یک محصول در مقایسه با سایر محصولات. «brand equity» به ارزش هر سهم گفته می شود که در فارسی به آن ارزش ویژه می گویند، ارزش ویژه دارای دو بخش نگاه مالی و نگاه بازاریابی است و از نگاه مالی، ارزش ویژه برند میزان پولی است که در فروش از مشتری دریافت می کنیم و از نگاه بازاریابی ارزش برند، میزان پولی است که عرضه کننده با عرضه برند خود از مشتری دریافت می کند. همچنین افزایش سود، افزایش دارایی، افزایش ماندگاری کارکنان، افزایش اعتبار، افزایش قدرت چانه زنی، کاهش نیاز به تولید، کاهش ریسک ها و … از جمله مزایای برند سازی است و برند سازی در محصولات اولیه، ایجاد تمایز و ارزش می کند. برخی  از علل شکست برندها در حفظ جایگاه خود، عدم توجه به تحولات بازارها با نشان ندادن عکس العمل مناسب به آن، تحولات فن آورانه، تغییر در ترجیحات مصرف کننده، عملکرد نامناسب، بی تحرکی و پنهان شدن متخصص های بازاریابی در پس برندهاست وماندگاری یک برند می تواند از ارزش آفرینی مطابق خواست مخاطب، نشأت گیرد.

استان اصفهان۱۰ درصد صنعت کشور را در اختیار دارد

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان اصفهان عنوان کرد:استان اصفهان۱۰ درصد صنعت کشور را در اختیار دارد

اسرافیل احمدیه رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان اصفهان در گفت وگویی ویژه پاسخگوی ماهنامه  اقتصادی تجارت برتر بود. وی در این گفت وگو به تشریح فعالیت‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت در سال جاری، طرح‌های افتتاح شده این سازمان در دهه فجر، وضعیت صدور جواز کسب، اصناف، معادن، طرح‌های توسعه‌ای سازمان، وضعیت واحدهای صنعتی در دوران رکود و … پرداخت. متن این گفتگو را در ادامه می‌خوانید.

اسرافیل احمدیه رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان اصفهان در گفت وگویی ویژه پاسخگوی ماهنامه  اقتصادی تجارت برتر بود. وی در این گفت وگو به تشریح فعالیت‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت در سال جاری، طرح‌های افتتاح شده این سازمان در دهه فجر، وضعیت صدور جواز کسب، اصناف، معادن، طرح‌های توسعه‌ای سازمان، وضعیت واحدهای صنعتی در دوران رکود و … پرداخت. متن این گفتگو را در ادامه می‌خوانید.

وضعیت صنعت در استان اصفهان را از نظر کمی چگونه ارزیابی می‌کنید و در این زمینه با چه شاخص‌هایی روبرو هستیم؟

استان اصفهان از نظر توسعه یافتگی، صنعت اول کشور محسوب می‌‌شود و اکنون بالغ بر ۹ هزار واحد صنعتی در این استان فعالیت‌ می‎کنند که حدود ۶۲۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در آن انجام شده و ۲۶۱ هزار اشتغال را در خودش ایجاد کرده است. همچنین در زمینه طرح های جدیدی که برای جواز تاسیس داریم، ما بالغ بر ۵ هزار ۸۰۰ مورد جواز تاسیس صادر کرده‌ایم و کار مهمی که در این زمینه انجام گرفت ابطال ۳ هزار مورد جواز بدون پیشرفت کاری بود تا فرصت برای افراد دیگر در شهرک‌های صنعتی فراهم شود و سرمایه گذاران واقعی وارد عرصه شوند. امسال ما در دهه مبارک فجر، ۸ طرح در حوزه‌های فولادی و محیط زیستی با مبلغی برابر با ۴ هزار میلیارد ریال و با میزان اشتغال برابر ۱۲۰۰ نفر را در دستور کار افتتاح داشتیم که برخی از این طرح‌ها در شهرستان‌های نجف آباد، فلاورجان، کاشان، اصفهان و سایر شهرستان‌ها بوده است.

در زمینه صدور جواز کسب استان اصفهان چه وضعیتی در کشور دارد؟

خوشبختانه با توجه به سیاست‌های وزارت‌خانه صنعت، معدن و تجارت ما توانستیم این جوازها را ابطال کنیم و در رابطه با جوازهای که در دست کار داریم چیزی حدود ۳۴۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری باید انجام شود، که بخشی از این سرمایه‌گذاری انجام شده و مابقی باید صورت بگیرد؛ این محور بالغ بر ۱۸۰ هزار نفر اشتغال را در خودش ایجاد خواهد کرد. ما در زمینه جوازهایی که بالای ۴۰ درصد پیشرفت کاری دارند در کشور اول هستیم که ۹۰۰ مورد هستند، جوازهایی که بالای ۶۰ درصد پیشرفت کاری دارند ۹۸۶ مورد را شامل می‌شود، جوازهایی که بالای ۸۰ درصد پیشرفت کاری دارند ۷۴۰ مورد جواز داریم که در این موارد عضو اولین های کشور هستیم.

ارزیابی شما از وضعیت معادن در استان اصفهان و میزان استخراج سالانه از این معادن چیست؟

در زمینه معدن ما بیش از ۷۸۱ مورد پروانه بهره برداری در حال کار داریم که از این تعداد حدود ۴۷میلیون تن در سال استخراج انجام می شود که شامل مصالح ساختمانی، سنگ های تزئینی، طلا، آهن، روی، سرب و موارد دیگر می‌شود. در حوزه اصناف نیز ما بالغ بر ۱۶۱ هزار واحد صنفی و چیزی حدود ۶۰۵ اتحادیه صنفی را داریم که همه توسط بخش خصوصی اداره می‌شود.

وضعیت واحدهای صنعتی استان اصفهان در زمان رکود را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

استان اصفهان حدود ۱۰ درصد صنعت کشور را در اختیار دارد و بیش از ۵۰ درصد فولاد کشور در این استان تولید می‌شود و ما از این حیث رتبه اول را داریم. همچنین در مورد تولید مصالح ساختمانی در کشور رتبه نخست در اختیار استان اصفهان است و امسال هم خوشبختانه علیرغم رکود در بعضی از شهرستان ها وضعیت خوب بوده و در بعضی از شهرستان‌ها نیاز به کار بیشتر داریم چراکه واحدهای تولیدی مان دچار مشکل هستند. در مجموع آماری که داریم در استان اصفهان ۲۵ درصد صنایع دچار رکود هستند که با توجه به سیاست های وزارت خانه و اقتصاد مقاومتی و کارهایی که انجام شده است، خیلی از این واحدها از حالت رکود بیرون آمدند.

سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان از نظر عملکرد در چه وضعیتی قرار دارد؟

با توجه به عملکرد دولت تدبیر و امید، از شهریورماه سال ۹۲ تا پایان دی ماه امسال ما توانستیم ۱۴۵۹ پروانه بهره‌برداری صنعتی با میزان سرمایه گذاری ۴۶ هزار میلیارد ریال و اشتغال برابر با ۲۴ هزار ۷۰۰ نفر را در کارنامه خودمان داشته باشیم که از نظر پرونده بهره‌برداری حدود ۸ درصد سهم کشور را داریم. همچنین در رابطه با سرمایه گذاری تقریبا ۸ درصد سهم کشور را داریم و در زمینه اشتغال این سهم ۹ درصد کشور است. در رابطه با معافیت‌های ماشین آلات ما ۱۴۸۴ مورد معافیت ماشین آلات و معافیت گمرکی دادیم که معادل ۸٫۵ درصد کشور را تشکیل می‌دهد و در رابطه با معافیت مواد اولیه ۱۸۱ مورد عملکرد داشتیم که در این زمینه حدود ۴ درصد از کل کشور را به خود اختصاص دادیم. در مورد جواز تاسیس ما بالغ بر ۳ هزار و یک مورد جواز با مبلغی بالغ بر ۱۰۹ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغال ۶۵ هزار و ۳۷۰ نفر صادر کردیم که در این رابطه هم سهم ما ۶ درصد کشور است.

آمار این سازمان در حوزه طرح‌های توسعه‌ای چگونه است؟

در رابطه با طرح های توسعه ای در واقع باید گفت طرح توسعه عبارت است از واحدهایی که قبلا پروانه بهره برداری گرفته‌اند و می‌خواهند توسعه بدهند و می‌آیند از ما مجوز بگیرند که ما به آن طرح توسعه می‌گوییم که در این زمینه آمار ۳۶۱ مورد با هزینه سرمایه گذاری ۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال برابر با ۹۰۹ هزار ۵۰۳ نفر را در اختیار داریم که معادل ۹ درصد سهم کشوری است. از شهریور سال ۹۲ تا دی ماه سال جاری بالغ بر ۳۳ طرح بالای ۱۰۰ نفر اشتغال با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۸ هزار میلیارد ریال در استان ایجاد  شده و ۵۶۲۸ نفر اشتغال در این زمینه ایجاد شده است. همچنین تعداد ۴۱ طرح بزرگ بالای ۱۰۰ نفر سرمایه گذاری در استان ایجاد شده که چیزی حدود ۲۳ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری و ۱۰ هزار نفر اشتغال را در خودش ایجاد کرده است. در رابطه با طرح‌های توسعه ای هم ۱۰ طرح بالای ۱۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده که سرمایه گذاری آن بالغ بر ۴ هزار میلیارد ریال بوده و حدود ۲ هزار نفر اشتغال ایجاد کرده، در ضمن در این زمان ما چیزی حدود ۵۲ هزار پروانه کسب ایجاد و حدود ۹ هزار کارت های بازرگانی جدید صادر کردیم.

ستاد شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در استان اصفهان چه دست آوردهایی را به همراه داشته است؟

ما عضوی از این شورا هستیم و مسئله قابل توجه این است که منظم ترین شورا در استان اصفهان برگزار می‌شود. مواردی که بخش خصوصی مشکل دارد در این شورا مورد بررسی واقع شده و در سه سطح استانی توسط مسئولین استان، سطح ملی با دستورات لازم وزارت خانه و در نهایت آنهایی که نیاز به تغییرات قانون مقررات بوده در مجلس شورای اسلامی بررسی می‌شود.

سازمان صنعت، معدن و تجارت هرساله مجری انتخاب صارد کننده نمونه در استان اصفهان است. صادرات در خروج بنگاه ها از رکود چه تاثیراتی به همراه دارد؟

در برنامه اقتصاد مقاومتی یکی از برنامه های دولت بحث صادرات بوده و قرار است که نسبت به سال گذشته بالغ بر ۱۰ میلیارد دلار افزایش صادرات داشته باشیم. در این رابطه سهم استان اصفهان چیزی حدود ۵۰۰ میلیون دلار بوده یعنی ما سال گذشته نزدیک به سقف یک میلیارد دلار صادرات داشتیم  و تا پایان سال جاری این رقم باید به یک و نیم میلیارد دلار برسد.  با توجه به طرح‌های تشویقی دولت و وام های ارزان قیمت برای صادرکنندگان نمونه به دنبال رونق بیشتر در این زمینه هستیم. اگر ما بازار خوبی داشتیم و بحث صادرات را بتوانیم خوب مدیریت کنیم حتما فعالیت واحدهای تولیدی هم افزایش پیدا می کند و این دو لازم و ملزوم یکدیگر هستند. با فرصت‌هایی که بعد از برجام برای ما ایجاد شده خدارا شکر می‌توان گفت بازارهای جدیدی را با توجه به هیات‌های مختلفی که به کشورهای دیگر رفته‌اند و ارتباط خوبی که با کشورهای دیگر بر قرار شده توانستیم ایجاد کنیم.

چه توصیه ای به مردم برای مصرف کالای تولید داخل و چه توصیه ای به واحدهای تولیدی جهت کیفی سازی محصولات داخلی دارید؟

قطعاً در رابطه با بحث مصرف تولیدات داخل پرواضح است که قطعاً تولیدکنندگان باید در زمینه کیفیت کالاهایشان کار کنند و حتما باید کیفیت کالا و استاندادها را راعایت کنند چراکه وقتی تولید با کیفیت بیشتر باشد رقابت هم ایجاد خواهد شد. بحث دیگر این است که باید هزینه‌های تولید را کاهش دهیم چون اگر ما محصول کیفی هم تولید کنیم ولی قیمت تمام شده بیشتر از قیمت در بازار جهانی باشد نمی توانیم جایگاه مان را حفظ کنیم. از طرفی مردم باید در صورت امکان کالاهای با کیفیت داخلی را خریداری کنندگان تا در این زمینه یک موازنه ایجاد شود.

بیل گیتس، پُل‌آلن و دیگران … چه شدند؟!

بیشتر ما با زندگی بیل گیتس و پل آلن دو جوانی که در شکل گیری مایکروسافت نقشی اساسی داشتند، آشنا هستیم اما شاید در مورد سایر کارمندان این شرکت که در ابتدای شکل‌گیری مایکروسافت حضور داشتند اطلاعات چندانی نداشته باشیم. در این مطلب به سرگذشت اولین کارمندان مایکروسافت می‌پردازیم. باماهمراه باشید.

بیل گیتس

بیل گیتس شرکت مایکروسافت را تأسیس و آن را به یکی از با ارزش‌ترین شرکت‌های جهان در عرصه‌ی تکنولوژی تبدیل کرد. در طول این مسیر، او ثروت زیادی به دست آورد و در حال حاضر با همسرش ملیندا گیتس در بنیاد خود مشغول انجام امور خیرخواهانه هستند.

آندریا لوئیس

آندریا لوئیس نویسند‌ه‌ی فنی مایکروسافت و وظیفه‌‌اش نوشتن اسناد‌ی بود که در خصوص نحوه‌ی استفاده و کاربرد نرم‌افزار‌های ساخته‌شده توسط مایکروسافت، توضیحاتی را برای کاربران و مردم ارائه می‌کرد. او در سال ۱۹۸۳ از مایکروسافت جدا شد و به‌عنوان یک نویسنده و روزنامه‌نگار مستقل شروع به فعالیت کرد.

ماریا وود

ماریا وود حسابدار مایکروسافت بود و بعد از دو سال همکاری خود را با این شرکت قطع کرد و از آن‌ها به دلیل وجود تبعیض جنسیتی، شکایت کرد و مایکروسافت مجبور شد ماجرا را حل و فصل کند. از آن به بعد او به پرورش کودکان خود و شرکت در امور خیرخواهانه پرداخت.

پل آلن

بعد از بیل گیتس، پل آلن مشهور‌ترین فرد مایکروسافت است. آلن، یکی از بنیان‌گذاران و مؤسسان مایکروسافت، بر اساس اعلام مجله‌ی فوربز، بیست و یکمین فرد ثروتمند دنیا است. او مالک تیم بسکتبال پورتلند تریل بلیزرز، تیم فوتبال Seattle Seahawks و همچنین مالک یکی از بزرگ‌ترین قایق‌های بادبانی جهان است.

باب اُریر

باب اُریر یکی از مسن‌ترین کارمندان مایکروسافت در زمان تأسیس این شرکت بود. او در مایکروسافت به‌عنوان یک ریاضیدان به بازنویسی کد‌هایDOS به‌منظور اجرا روی کامپیوتر‌های IBM می‌پرداخت. در سال ۱۹۸۳۳ شرکت را ترک و به زادگاهش تگزاس نقل مکان کرد و به گاوداری مشغول شد. اُریر به‌عنوان یکی از اعضا‌ء هیئت مدیره‌ی چند شرکت تجاری محلی مشغول فعالیت است.

باب گرینبرگ

باب گرینبرگ پس از اقداماتی که برای ایجاد یک نسخه‌ی جدید از زبان بیسیک انجام داد، مایکروسافت را در سال ۱۹۸۱ ترک کرد. هنگامی که او از شرکت رفت تمام تلاش خود را برای کمک به شرکت خانوادگی خود، Coleco انجام داد. این شرکت که در زمینه‌ی تولید عروسک‌های Cabbage Patch Kid فعالیت دارد، در آن سال‌ها توانست محبوبیت بسیاری به دست آورد.

مارک مک دونالد

مارک مک دونالد اولین کارمندی بود که از مایکروسافت حقوق ماهانه دریافت می‌کرد. او این شرکت را در سال ۱۹۶۴ ترک کرد، زیرا موافق گسترش و توسعه‌ی شرکت نبود. پس از ترک مایکروسافت، او به یکی دیگر از شرکت‌های پل آلن با نام Asymetrix رفت. مدتی بعد او به شرکت نرم‌افزاری سیاتل، دیزاین اینتلیجنس رفت که در سال ۲۰۰۰۰ توسط مایکروسافت ایجاد شده بود.

گوردون لیتوین

سابقه همکاری گوردون با مایکروسافت بیش‌ از سایر کارمندان است (البته بعد از بیل گیتس). او برنامه‌نویس مایکروسافت بود و بر اثر سختی کار و فشار‌های کاری فراوان تصمیم گرفت مدتی استراحت کند و به همین دلیل همکاری خود را با مایکروسافت قطع کند. او در آریزونا یک مزرعه دارد و از فعالان عرضه‌ی محیط زیست است.

استیو وود

استیو وود در سال ۱۹۸۰ مایکروسافت را ترک کرد اما همکاری خود را با پل آلن در چند شرکت دیگر ادامه داد. در سال ۱۹۹۶ او یک شرکت پیام‌رسان سیار با نام Wireless Services Corp  تأسیس کرد که بعد‌ها به SinglePoint تغییر نام داد و هم‌اکنون ریاست شرکت را بر عهده دارد.

باب والاس

این‌طور که از شواهد پیدا است، باب والاس یکی از اولین کارمندان مایکروسافت بود. پس از ترک مایکروسافت، او وقت و سرمایه‌ی خود را صرف تحقیق روی دارو‌های روان‌گردان کرد. علاوه بر آن، شرکت نرم‌افزاری با نام Quicksoft را نیز تأسیس کرد. او در سال ۲۰۰۲۲ بر اثر بیماری ذات‌الریه درگذشت.

جیم لین

جیم لین، مدیریت پروژه‌های مایکروسافت را بر عهده داشت و در سال ۱۹۸۵ از این شرکت رفت. او بارها اعلام کرده است که «مایکروسافت مرا تحت تأثیر قرار داد». او پس از قطع همکاری با مایکروسافت شرکت نرم‌افزاری خود را تأسیس کرد.

تبلت‌های جذاب بازار را بشناسید

با وجود رونق گرفتن استفاده از فبلت‌ها و پیشرفت‌هایی که کمپانی‌های مختلف در این بخش داشته‌اند، بازار تبلت‌ها رو به افول است و تولیدکنندگان نسبت به گذشته رغبت کمتری برای تولید تبلت دارند. اما هنوز تنور این بخش از بازار داغ است و مدل‌های جدیدی که معرفی می‌شوند، جذابیت خاص خودشان را دارند. دراین مطلب با معرفی ۶ تبلت جذاب و کاربردی همراه ما باشید.

آیپد پرو ۹٫۷ اینچی اپل

نسخه‌ی اصلی آیپد پرو در ابتدا با نمایشگر ۱۲.۹ اینچی عرضه شد. اما بلافاصله اپل تصمیم گرفت تمامی امکانات و جذابیت‌های تبلت ۱۲.۹ اینچی خود را در نسخه‌ای کوچک‌تر با صفحه نمایش ۹.۷ اینچ قرار دهد. البته نسخه‌ی ۹.۷ اینچی نسبت به نسل اول بهبودهایی دارد. «آیپد پرو ۹٫۷۷ اینچی» اپل عملکرد سریع‌تری دارد، دوربین آن بهتر و از نظر نرم‌افزاری نیز بهینه‌تر شده است. ضمن اینکه امکان خرید این تبلت دوست‌داشتنی در رنگ صورتی وجود دارد.

………………………………………………………………………………………..

سرفیس پرو ۴ مایکروسافت

سرفیس پرو ۴ را باید همچنان پادشاه تبلت‌ پی‌سی‌های ویندوزی بدانیم که با مشخصات فنی و قیمت مختلف روانه‌ی بازار شده است تا فاصله‌ی میان تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌ها را کاهش دهد. طراحی زیبا و منحصربه‌فرد، کیفیت ساخت بالا، پشتیبانی از کیبورد و قلم استایلوس، بهره‌گیری از بهترین سخت‌افزار بازار و استفاده از ویندوز ۱۰، از جمله مواردی هستند که باعث می‌شوند سرفیس پرو ۴۴ یک محصول تمام‌عیار باشد. این تبلت می‌تواند در نقش یک لپ‌تاپ نیز ظاهر شود که تعریف جدیدی از یک دستگاه هیبریدی ارائه می‌کند.

…………………………………………………………………………………………..

گلکسی تب اس ۲ سامسونگ (نسخه‌ی ۹٫۷ اینچی)

سامسونگ در بخش گوشی‌های هوشمند فعالیت زیادی دارد و حضور پررنگ و قدرتمندی نشان داده است. اما این موضوع سبب نشده تا از بازار تبلت‌ها غافل شود. یکی از جدیدترین تبلت‌های سامسونگ با نام گلکسی اس ۲ نسخه‌ی ۹.۷ اینچی در بازار حضور دارد که مشخصات جذابی را به خود اختصاص داده است. این تبلت به یک نمایشگر امولد، پردازنده‌ی اسنپدراگون ۶۵۲، رم ۳ گیگابایتی و ۳۲ گیگابایت حافظه‌ی داخلی مجهز شده است و از طراحی زیبا و وزن سبک بهره می‌برد.

………………………………………………………………………………………………………….

مدیاپد ام ۳ هواوی

مدیاپد ام ۳ هواوی را می‌توان یکی از بهترین تبلت‌های بازار در سال ۲۰۱۶ دانست. این تبلت که در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۶ معرفی شد، ادامه‌دهنده‌ی راه دو نسل قبلی خود است و از یک نمایشگر ۸.۴ اینچی با رزولوشن WQHD+ بهره می‌برد. علاوه بر این، استفاده از پردازنده‌ی کرین ۹۵۰، ۴ گیگابایت رم و ۳۲ یا ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی داخلی بر ارزش‌های مدیاپد ام ۳ هواوی افزوده است. این تبلت طراحی زیبایی دارد و کیفیت ساخت بالایی ارائه می‌کند. البته نباید از دوربین خوب و شارژدهی مناسب این دستگاه غافل شد.

………………………………………………………………………………………………………………….

میکس ۵۱۰ لنوو

ایفا ۲۰۱۶ برلین فرصت مناسبی بود تا لنوو از یک تبلت جدید رونمایی کند. این دستگاه هیبریدی و دوکاره میکس ۵۱۰ نام دارد. این تبلت از کیبورد پشتیبانی می‌کند و از این حیث رقبای سرسختی چون سرفیس پرو مایکروسافت، آپید پرو اپل و پیکسل سی گوگل را پیش روی خود می‌بیند. بهره‌گیری از پردازنده‌ی نسل ششم اینتل (Core i7) ویندوز ۱۰، پردازنده‌ی گرافیکی اینتل اچ‌دی و ۸ گیگابایت رم کمک می‌کند این دستگاه در کنار قیمت مناسب خود یکی از بهترین گزینه‌های خرید باشد.

…………………………………………………………………………………..

ترنسفورمر ۳ پرو ایسوس

تبلت‌های سری ترنسفورمر محصولات جذابی از ایسوس هستند که طرفداران خاص خودشان را دارند. ترنسفورمر ۳ پرو به یک نمایشگر ۱۲.۶ اینچی با رزولوشن ۲۸۸۰ در ۱۹۲۰ پیکسل، پورت یواس‌بی نوع سی، تاندربولت ۳، اسپیکرهای هارمن کاردن، پردازنده‌ی Core i7،  حافظه‌ی ۱ ترابایتی SSD و ۱۶ گیگابایت رم مجهز شده است. این تبلت زیبا و خوش‌قیمت می‌تواند با توجه به پشتیبانی از کیبورد فروش خوبی را تجربه کند.

امروز نرخ دلار چقدر باید باشد ؟

در صورتی که هدف گذاری دولت حفظ قدرت رقابت پذیری کشور و بهبود تراز تجاری باشد می توان نرخ ارز اسمی متناسب با آنرا محاسبه کرد. به عنوان مثال اگر هدف، دستیابی به سطح رقابت پذیری سال ۱۳۸۰ باشد، با توجه به پیش بینی های تورم داخلی و خارجی، نرخ ارز اسمی در تابستان ۹۵ باید ارزشی در حدود ۵ هزار و ۳۰۰ تومان داشته باشد

:  در صورتی که هدف گذاری دولت حفظ قدرت رقابت پذیری کشور و بهبود تراز تجاری باشد می توان نرخ ارز اسمی متناسب با آنرا محاسبه کرد.

به عنوان مثال اگر هدف، دستیابی به سطح رقابت پذیری سال ۱۳۸۰ باشد، با توجه به پیش بینی های تورم داخلی و خارجی، نرخ ارز اسمی در تابستان ۹۵ باید ارزشی در حدود ۵ هزار و ۳۰۰ تومان داشته باشد. بر مبنای نرخ ارز سال ۱۳۸۳ نرخ ارز در سال جاری باید به ۴ هزار و ۱۶۰ تومان برسد و اگر رقابت پذیری ۱۳۸۵ مبنا قرار گیرد، نرخ ارز باید در حدود ۳ هزار و ۷۶۰ تومان نوسان داشته باشد. بنابراین بسته به الگوهای مختلف نرخ های ارز متفاوتی در بلند مدت حاصل می شود .همچنین در رابطه با شرکای تجاری ایران اگر تورم کشور در حدود ۱۰ درصد ثابت بماند لازم است نرخ ارز اسمی سالانه خود را باید حدود ۶ درصد تعدیل کند.

اما سئوال اینجاست که آیا در سال های بعد از انقلاب، همیشه میزان رشد نرخ ارز متناسب با تورم بوده است ؟مثلا تجربه پذیرش قطعنامه ۵۹۸ در مقطع ۱۳۶۷ که موجب سقوط نرخ دلار شد، آیا به دلیل کاهش تورم بود؟ تجربه مشابهی در سال ۱۳۹۴ با نهایی شدن برجام داشتیم و برعکس در زمان اوج تحریم ها در سال ۱۳۹۱ با جهش غیر مرتبط با میزان تورم روبرو بودیم .

مقایسه میزان رشد تورم و نرخ ارز در دهه ۶۸-۵۸ و در دهه ۸۰ نشان می دهد که میزان تورم تقریبا یکسان و حدود ۱۶درصد درسال بوده، ولی میزان رشد نرخ ارز در مقطع اول بسیار بالاتر از میزان رشد تورم و در مقطع دوم بسیار کمتر از آن بوده است .

آنچه از این مقایسه بدست می آید این است که به رغم ارتباط علمی بین تورم و نرخ ارز وقتی شرایط، جنگی یا شبه جنگی می شود، عامل قوی به نام انتظارات و نگرانی از آینده، موجب افزایش بیش از اندازه نرخ ارز می شود، اما سئوال مهم این است که چرا امروز در شرایطی با رها شدن فنر افزایش نرخ ارز مواجه هستیم که به ادعای دولت، تورم در کمترین میزان ،فروش و عواید دلارهای نفتی در بهترین وضعیت و رشد تولید ناخالص داخلی در بالاترین شرایط سال های گذشته است ؟

انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور آینده آمریکا و شعارهای ضد ایرانی و ضد برجامی او و کابینه کاملا جنگ طلب و مخاصم با ایران موجب شده تا هم دولت به عنوان بزرگترین صاحب دلارهای نفتی و هم صادرکنندگان و افرادی که به هر نحوی درآمد ارزی دارند، نسبت به حفظ دارایی های ارزی خود محتاط تر و محافظه کارتر باشند. این احتیاط و محافظه کاری و عدم عرضه کافی ارز به بازار، بدون شک آغاز یک جهش قیمتی خواهد بود ،اما نباید غیر از افزایش جهانی قیمت دلار این واقعیت را هم نادیده بگیریم که امروز به لحاظ اقتصادی با یک دولت ورشکسته مواجه هستیم .

دولتی که هزینه های جاری اش سیصد هزار میلیارد تومان است، بالغ بر سیصد هزار میلیارد تومان بدهی سررسید گذشته دارد و همزمان اکثر بانک ها و صندوق های بازنشستگی در شرایط بسیار بحرانی هستند .

بنابراین دولت اگر نتواند هزینه های خود را از طریق نفت، مالیات، خصوصی سازی و فروش اوراق تامین کند، تنها یک راه دارد و آن هم افزایش نرخ ارز است .

پیامدی که سیاستگذار باید به آن توجه کند آن است که افزایش ناگهانی نرخ ارز در یک بازه زمانی کوتاه، بدون شک موجب مخدوش شدن فعالیتهای مولد اقتصادی و در نهایت کاهش رشد اقتصادی و تورم خواهد شد .

افزایش نرخ ارز در سال ۹۱ نسبت به سال ۹۰، موجب تاثیرات منفی بر تولید واقعی کشور شد .در سال ۹۱ با جهش نرخ ارز در طرف واردات، تمامی گروه های کالایی کاهش داشته اند، با این تفاوت که میزان کالاهای مصرفی، حدود ۵ درصد و میزان کاهش کالاهای سرمایه ای، واسطه ای و مواد خام به ترتیب در حدود ۲۰ ،۱۳ و ۱۹ درصد بوده است و کل واردات، ۱۰ درصد کاهش رشد داشته است .

در طرف صادرات کالاهای سرمایه ای و واسطه ای به ترتیب ۳۴ و ۲ درصد رشد مثبت و کالاهای مصرفی و مواد خام به ترتیب حدود ۲۲ و ۲۶ درصد رشد منفی داشته اند و کل صادرات در مجموع ۴ درصد رشد منفی داشته است .

در نهایت اینکه هرچند رشد اقتصادی در سال های یاد شده منفی بوده و این نقطه تمایز با شرایط زمانی حاضر کشور است، ولی امروز جهش نرخ ارز همزمان با انجماد اقتصادی در شرکت های غیر دولتی و غیر نفتی کشور، متاسفانه خاطره و پیش بینی دیگری را تداعی نمی کند .

منبع: تجارت برتر